گل‌محمدی: منتظر خبر خوب فدراسیون هستیم/ پرسپولیس بیش‌ترین ضربه را از برنامه تیم‌ملی خورد

سرمربی پرسپولیس به برنامه‌ریزی ریخته شده پیش از بازی این تیم با استقلال تاجیکستان انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) این تیم گفت: ما باتوجه به شرایط و برنامه‌ریزی عجیبی که وجود دارد، تمرینات‌مان را بدون ملی‌پوش‌ها آغاز کردیم. این اتفاق هم برای باشگاهی که باید در لیگ قهرمانان بجنگد و هم برای بازیکنان سخت است. این برنامه‌ریزی کار ما را سخت کرده است. تیم نفرات جدید جذب کرده و نیاز به تمرین و بازی تدارکاتی دارد. در بین باشگاه‌ها، پرسپولیس به خاطر این که بیش‌ترین ملی‌پوش را دارد، ضربه بیش‌تری خورده است. حتی آقای باقری و خانبان، مربیان ما هم به تیم‌ملی اضافه شدند و یک مقدار شرایط عجیب و غریب است. بازیکنان باانگیزه و تعهد بالا کار را شروع کردند. طراحی و دادن تمرین برای ۱۴، ۱۵ نفر کار سختی است و مجبور شدیم از بازیکنان پایه استفاده کنیم تا برای تمرینات به حد نصاب برسیم.

او افزود: کار خیلی سخت پیش می‌رود و بازی تدارکاتی‌ای که با تراکتور در نظر گرفته بودیم، لغو شد و مجبور شدیم با امیدهای‌مان بازی کنیم. این مشکلات وجود دارد ولی با تمام وجود برای بازی با تاجیکستان می‌رویم. همه بازیکنان با انگیزه بالا کار می‌کنند و ان‌شاءالله بتوانیم با دست پر از تاجیکستان برگردیم.

سرمربی پرسپولیس درباره بازی مقابل استقلال تاجیکستان گفت: تیم‌شان از لحاظ فنی خوب است و دفاع منظمی دارند. با این دفاع تیمی خوبی که دارند، توانستند در دوره گروهی موفق باشند و صعود کنند. از لحاظ فنی بازیکنان خوب و چند خارجی خوب دارند و آن چیزی که ما دیدیم یک فضای بسته در آن‌جا است چون نماینده‌مان به آنجا رفت و محیط و شرایط کار را ارزیابی کرد. اتفاقاتی آنجا افتاد که خیلی پیش پا افتاده بود و کارهای خیلی قدیمی که مربوط به سی چهال سال پیش بود را انجام دادند و تازه به آن مرحله رسیدند.

او ادامه داد: متاسفانه کارهای عجیب و غریبی می‌کنند اما خب باید برویم و وضعیت چمن مصنوعی را ببینیم. چند بازیکن‌شان تغییر کرده و با مسوولان‌شان توافق کردند که بازی‌های‌شان از تلویزیون محلی پخش نشود تا ما شناختی از آن‌ها نداشته باشیم. یک سری اتفاقات پیش پا افتاده دارد اتفاق میفتد که امیدوارم کنفدراسیون فوتبال آسیا یا فدارسیون همکاری کنند و این مسائل را پیگیری کنند. بازی باید در شرایط جوانمردانه برگزار شود اما این اتفاقات نگران کننده است.

سرمربی پرسپولیس درباره مشکلاتی که این تیم برای جذب مهاجم خارجی دارد و هم‌چنین استعفای سمیعی، مدیرعامل پرسپولیس اظهار کرد: من امروز و دیشب خبر استعفای آقای سمیعی را شنیدم. سعی کردم با او تماس بگیریم ولی نتوانستم. ما در شرایطی هستیم که این اتفاقات برای‌مان خوب نیست و باید با آرامش بیش‌تری به بازی تاجیکستان برسیم. متاسفانه امروز اخباری مبنی بر استعفای ایشان منتشر شد و همه ما نگران شدیم. امیدوارم آقای سمیعی بهترین تصمیم را بگیرند. ما نیاز به آرامش بیش‌تری داریم و در هر صورت باید سعی کنیم این آرامش در تیم برقرار باشد. امیدوارم اتفاقاتی رخ دهد و با ماندن ایشان کمک بیش‌تری به تیم شود.

گل‌محمدی ادامه داد: بحث ما مهاجم نیست و اسم مهاجم را نیاورید. من صحبتی کردم و از فدراسیون خواستم که کمک کند. درست است که ما تیم بدهکاری هستیم و پرونده باز داریم اما استقلال، پرسپولیس و تراکتور نمایندگان ایران هستند و امیدوارم در حد یک بازیکن به ما کمک شود و یک جور باشد که ما بتوانیم تیم‌مان را تقویت کنیم. ما چند گزینه از بین ۱۰، ۱۵ گزینه که داشتیم، انتخاب کردیم و منتظر هستیم که این اتفاق رخ دهد و فدراسیون خبر خوبی به ما بدهد.

او افزود: من یکی از کسانی بودم که از قوانین جدیدی که وضع شد، خوشحال شدم و طرفدارش هستم. فوتبال ما آسیب زیادی از قراردادهایی که با مربیان و بازیکنان بسته، دیده است ولی در هر صورت باید این طرف قضیه که باشگاه‌های آسیاست در نظر بگیریم. تیم‌های حریف هزینه زیادی می‌کنند و کار خیلی سخت است. بدهی‌های سنگین مالی مربوط به چند ماه گذشته نیست و ما در حال حاضر ضرر آن را می‌بینیم.

گل محمدی درباره مشکلات تیمش گفت: بچه‌های تیم ملی‌مان نیستند و ممکن است ناهماهنگی به وجود بیاید و بدون بازی تدارکاتی باید به تاجیکستان بروند. برنامه‌ریزی که وجود داشته خوب نبوده و برای ما مشکلات زیادی را به وجود آورده است. من اهل کری خواندن نیستنم و آن‌ها تیم فنی خوب هستند اما این‌که قرمز پوش یا آبی پوش باشد برای ما فرقی ندارد. با وجود این شرایط نابرابر ان‌شاءالله بتوانیم دست پر برگردیم و شک نکنید که با تمام وجود می‌رویم و این قول را به هواداران می‌دهیم. مشکلات خیلی زیادی است اما ما پرسپولیس هستیم و همیشه در شرایط سخت، قوی‌تر می‌شویم.

او درباره میزان رضایتش از وضعیت نقل و انتقالات تیم بیان کرد: ما در بحث تهاجمی نتوانستیم به آن چیزی که در لیست وجود داشت برسیم اما در هر صورت یک سری مشکلات مالی که باشگاه دارد، به ما اجازه نمی‌دهد در مقابل تیم‌های دیگر کار کنیم. بحث خالی بودن حساب باشگاه است چون حتی نتوانستیم با ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون بیش‌تر بازیکن‌مان که ملی‌پوش بود را نگه داریم. اگر پول در باشگاه بود، بازیکنان را می‌توانستیم حفظ کنیم. دو بازیکن فیکس تیم ملی و مغانلو را به خاطر مشکلات مالی از دست دایدم و این مشکلات متاسفانه وجود دارد.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: اما توانستیم بازیکنانی را جذب کنیم که عاشق تیم هستند و تیم را خیلی دوست داشتند و حتی حاضر شدند خیلی چیزها را بفروشند و رضایت‌نامه‌شان را بگیرند تا به این تیم بیایند. از همه آن‌ها و از تمدیدی‌ها تشکر می‌کنم که پیشنهاد خیلی بهتری داشتند اما این‌جا آمدند و با صفر ریال تمدید کردند و قرارداد بستند. بچه‌هایی که اینجا ماندند با جان و دل دارند کار می‌کنند.

او درباره شرایط بهم ریخته فوتبال ایران گفت: این اتفاقات حاصل تصمیم گیری‌های اشتباه خیلی‌ها است. تلاش زیادی هم شده اما امکانات باشگاه‌های ما در مقابل تیم های دیگر آسیا قابل مقایسه نیست چون آن‌ها وقت می‌گذارند و سرمایه گذاری می‌کنند. این‌جا همه اش دعواست و بدون هیچ ساختاری کار می‌شود. متاسفانه ساختار ایراد دارد و بحث اسپانسر و حق پخش این مشکلات را به وجود می‌آورد و کار را برای باشگاه‌های سخت می‌کند.

گل‌محمدی اضافه کرد: باید از جیب خرج کنی که نمی‌شود و متاسفانه یک سری قوانین هم وضع شده است که کار را سخت می‌کند و ایرادهای خیلی زیادی داریم. ما استعدادهای ناب زیادی داریم و همین استعدادها فوتبال ما را سر پا نگه داشته است. باید دست مربیانی که بدون هیچ چشم داشتی با جان و دل کار کردند را بوسید. باید به داشتن چنین مربیانی افتخار کرد و آن‌ها فوتبال ما را سر پا نگه داشتند.

وی درباره غیبت میلاد سرلک و کمال کامیابی‌نیا بیان کرد: باید جواب عکس‌های میلاد سرلک بیاید اما شرایطش خیلی حاد نیست. کمال هم قرار شد بعد از باشگاه‌های آسیا بیاید.

او افزود: ما با گل‌گهر بازی دوستانه داریم. جا دارد از آقای قلعه‌نویی تشکر کنم که باوجود داشتن بازی تدارکاتی در روز جمعه حاضر شدند به ما کمک کنند. ما چهارشنبه با آن‌ها بازی داریم. این بازی در زمین چمن طبیعی برگزار می‌شود.

سرمربی پرسپولیس در ادامه در پاسخ به خبرنگار ایسنا مبنی بر این که نقش مدیران در مشکلات مالی تیمش را تا چه حد می‌بینید؟ گفت: وضعیت باشگاه به قدری خراب بود و مشکلات پرونده‌ای داشتیم و رای‌های سنگینی برای‌مان صادر شد که کمر باشگاه را خم می‌کرد. از آقای برانکو و دستیارانش آغاز شد و در ادامه بودیمیر و آقای کالدرون. پرونده‌های زیادی داشتیم که مقابله و مواجهه با آن‌ها خیلی سخت است. آقای سمیعی تلاش زیادی کردند ومشکلات زیادی را حل کردند ولی آنقدر مشکلات زیادی است که باید کمک زیادی به باشگاه شود. این تیم با چنگ و دندان و با حمایت پیشکسوتان و هواداران نگه داشته شده و امیدوارم این مشکلات حل شود.

گل‌محمدی درباره تاثیر رفتن سمیعی از باشگاه بیان کرد: بحث ایجاد آرامش برای تیم خیلی مهم است. این شرایطی که الان در آستانه بازی با تاجیکستان داریم نباید اتفاق می‌افتاد. شاید اگر صبورتر بودیم و پس از بازی با تاجیکستان این اتفاقات می‌افتاد، بهتر بود. امیدوارم آقای سمیعی این مساله را با ماندن‌شان درست کند و به پرسپولیس کمک کند. همه ما دوست داریم که او بماند و آرامش تیم حفظ شود. ما به قدری مشکلات ریز و درشت داریم که گنجایش مشکلات جدید را نداریم.

او در پایان درباره شرایط نقل و انتقالاتی استقلال و سپاهان به عنوان رقیبان پرسپولیس اظهار کرد: قطعا تیمی که شرایط مالی بهتری دارد، می‌تواند راحت بازیکن بگیرد. این شرایط برای ما مهیا نبود و مشکلات مالی که وجود داشت باعث شد که بازیکنان‌مان از تیم جدا شوند و نتوانیم ثبات‌مان را حفظ کنیم. رقابت با تیم‌های پول‌دار در بازار نقل و انتقالات خیلی سخت است. باید خیلی گرگ باران دیده باشی که بتوانی در این شرایط دوام بیاوری. بازیکنان و مربیان ما به عشق هواداران و با حمایت آن‌ها کار می‌کنند.

انتهای پیام

افتصادی

تضعیف کسب‌وکارهای اینترنتی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس...

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...