نتایج ایرانی‌ها در یازدهمین روز پارالمپیک توکیو/ ۲ طلا و ۲ نقره آخرین مدال‌های کاروان

ورزشکاران ایرانی در یازدهمین روز بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به دو مدال طلا و دو نقره رسیدند.

به گزارش ایسنا، ورزشکاران ایرانی در یازدهمین روز بازی‌های پارالمپیک توکیو در شش رشته ورزشی دوومیدانی، تیراندازی، قایقرانی، تیروکمان، تکواندو و والیبال رقابت کردند. تیم ملی والیبال نشسته توانست در فینال به برتری رسیده و مدال طلا را کسب کند. همچنین اصغر عزیزی اقدم نیز در تکواندو به مدال طلا رسید. صادق بیت سیاح و سجاد محمدیان نیز در دوومیدانی موفق به کسب مدال نقره شدند.

این مسابقات امروز برای ورزشکاران ایرانی به پایان رسید و ایران اکنون با ۱۲ طلا، ۱۱ نقره و ۱ برنز در رده دوازدهم جدول مدالی قرار گرفته که نسبت به دوره قبل سه پله صعود کرده است. البته فردا ۹ مسابقه دیگر برگزار می‌شود و ممکن است جایگاه ایران در جدول مدالی تغییر کند. 

شانزدهمین دوره رقابت‌های پارالمپیک توکیو برای ایران از روز سه شنبه دوم شهریور آغاز و امروز ۱۳ شهریور به پایان رسید. در این دور از مسابقات تیم ملی والیبال نشسته، ساره جوانمردی در تیراندازی، زهرا نعمتی در تیروکمان، روح الله رستمی در وزنه‌برداری، اصغر عزیزی اقدم در تکواندو، وحید نوری و محمدرضا خیرالله زاده در جودو، امیر خسروانی، مهدی اولاد، هاشمیه متقیان، حامد امیری و سعید افروز در دوومیدانی موفق به کسب مدال طلا برای کاروان ایران شدند.

امان‌الله پاپی، علیرضا مختاری، علی پیروج، صادق بیت سیاح، سجاد محمدیان و مهدی اولاد در دوومیدانی، امیر جعفری، حامد صلحی پور و منصور پورمیرزایی در وزنه برداری، رمضان بیابانی در تیروکمان و مهدی پوررهنما در تکواندو موفق به کسب مدال نقره شدند. سامان رضی در وزنه برداری هم موفق به کسب مدال برنز شد.

* قایقرانی:

اسلام جاهدی در مرحله نیمه نهایی مسابقات پاراکانو انفرادی VL۲ بازی های پارالمپیک توکیو با ثبت زمان ۵۸.۰۵۷ چهارم شد و نتوانست به فینال راه یابد. او پیش از این در مرحله مقدماتی  با حدنصاب ۱:۰۱.۳۹۵ عنوان چهارم گروهش را به خود اختصاص داده و راهی نیمه نهایی شده بود.

اسلام جاهد

شهلا بهروزی راد در مرحله نیمه نهایی ۲۰۰ متر انفرادی KL۳ زنان با حریفان خود رقابت کرد. او با زمان ۵۱.۳۱۶ ثانیه از خط پایان گذشت و در رده سوم گروه خود قرار گرفت و به فینال این مسابقات صعود کرد. او در فینال با هفت ورزشکار از کشورهای دیگر رقابت کرد و با زمان ۵۲.۷۸۹ ثانیه در نهایت به عنوان هفتم رسید و از کسب مدال بازماند.

شهلا بهروزی فر

* تکواندو:

رایحه شهاب در وزن ۵۸+ کیلوگرم پاراتکواندو در نخستین مبارزه به مصاف گل‌جونوی نایمووا از ازبکستان رفت و با نتیجه ۳۰ بر ۹ مقابل حریفش تن به شکست داد و از راهیابی به جمع هشت تکواندوکار برتر وزن خود باز ماند. بعد از شکست شهاب حریفش به فینال رسید تا شهاب به جدول شانس مجدد راه یابد. او در جدول شانس مجدد به مصاف دانیلا آندریا مارتینز مارسیکال از مکزیک رفت و ۱۷ بر ۱۰ به برتری رسید. او در مسابقه بعدی از جدول شانس مجدد باید به مصاف رجایی آکرماش از مراکش می‌رفت که حریفش در میدان حاضر نشد. او برای دستیابی به مدال برنز با ایمی تروسدیل از بریتانیا روبه‌رو شد که با نتیجه ۳۱ بر ۴۱ تن به شکست داد و به مدال برنز پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نرسید.

رایحه شهاب

اصغر عزیزی اقدم در مرحله یک چهارم نهایی وزن ۷۵+ کیلوگرم تکواندو مردان به مصاف گومز مولینا از کارستاریکا رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۹ پیروز شد. او در مرحله نیمه نهایی به مصاف زین‌الدین آتایف از کمیته ملی پارالمپیک روسیه رفت که در این مسابقه با نتیجه ۹ بر ۴ به برتری رسید. او در دیدار فینال به مصاف ایوان میکولیچ از کرواسی رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به برتری رسید و مدال طلا دست را کسب کرد.

اصغر عزیزی

* تیراندازی:

ساره جوانمردی در رقابتهای تپانچه ۵٠ متر p۴ مختلط کلاس SH۱ که پیش از این مدال طلای تپانچه بادی ١٠ متر زنان را کسب کرده بود با امتیاز ۵۳۹ -۵x در رده سوم جدول رقابت مقدماتی قرار گرفت و به فینال  پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو صعود کرد. جوانمردی در مرحله فینال با امتیاز ١١٨.٨ هفتم شد. جوانمردی در این ماده رکورددار است. او در پارالمپیک ٢٠١۶ با ثبت امتیاز ١٨٩.۵ رکورد پارالمپیک را به نام خود ثبت کرد.

ساره جوانمردی

سمیرا ارم نیز در ماده ۵۰ متر تپانچه کلاس SH۱ در کنار جوانمردی و دیگر حریفان به رقابت پرداخت و با امتیاز ۴۶۵ – ۳x در رده ٣۴ و آخر جدول مقدماتی قرار گرفت و از صعود به فینال و جمع تیراندازان برتر بازماند.

سمیرا ارم

* دوومیدانی:

سیامک صالح فرج‌زاده در مرحله نهایی مسابقات پرتاب وزنه پارالمپیک کلاس F۳۴ با حریفان خود به رقابت پرداخت. او با پرتاب ۱۰ متر و ۸۰ سانتیمتر در رده ششم قرار گرفت. فرج زاده در پرتاب نخست ۱۰ متر و ۷۶ سانتیمتر و در پرتاب دوم ۱۰ متر و ۸۰ سانتیمتر را ثبت کرد. او در پرتاب‌های سوم، چهارم و پنجم رکورد ۱۰ متر و ۷۲ سانتیمتر، ۱۰ متر و ۶۵ سانتیمتر و ۱۰ متر و ۷۴ سانتیمتر را ثبت کرد و پرتاب ششم اش خطا شد.

سیامک صالح فرج زاده

صادق بیت سیاح در رقابت‌های مرحله نهایی پرتاب نیزه کلاس F۴۱  پارالمپیک با پرتاب ۴۳ متر و ۳۵ سانتیمتر به عنوان دوم رسید و مدال نقره را از آن خود کرد. او در پرتاب اول رکورد ۴۱ متر و ۹۸ سانتیمتر و در پرتاب دوم رکورد ۴۳ متر و یک صدم سانتیمتر راثبت کرد. پرتاب سوم او خطا شد و در پرتاب چهارم رکورد ۴۳ متر و ۳۵ سانتیمتر، در پرتاب پنجم رکورد ۴۲ متر و ۳۰ سانتیمتر و در پرتاب ششم ۴۱ متر و ۸۰ سانتیمتر را ثبت کرد.

صادق بیت سیاح

سجاد محمدیان در ماده پرتاب وزنه ایستادهF۶۳ با هشت ورزشکار از کشورهای دیگر رقابت کرد و با پرتاب ۱۴ متر و ۸۸ سانتیمتر، عنوان دوم را از آن خود کرد. او در اولین پرتاب رکورد ۱۴ متر و ۸۸ سانتیمتر را ثبت کرد و پرتاب دومش خطا شد. 
او در پرتاب سوم رکورد ۱۴ متر و ۱۲ سانتیمتر و در پرتاب چهارم رکورد ۱۴ متر و ۵ صدم سانتیمتر را ثبت کرد. پرتاب پنجم و ششم او نیز  خطا شد.

سجاد محمدیان

* تیروکمان:

زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی در مسابقه تیمی میکس تیراندازی با کمان (ریکرو) بازی‌های پارالمپیک در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد و در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها به مصاف تیم بریتانیا رفت. نمایندگان ریکرو ایران با نتیجه  ۶ بر صفر توانستند از سد تیم میکس ریکرو بریتانیا بگذرند. تیم ایران در مصاف با تیم قدرتمند ایتالیا در کمال نا باوری با نتیجه ۵ بر ۳ شکست خورد و به فینال نرسید. نعمتی و رحیمی در دیدار رده‌بندی مقابل تیم میکس ریکرو چین ۶ بر ۲ شکست خوردند. تیم ایران با شکست مقابل تیم چین نتوانست به مدال برنز هم برسد و چهارم شد.

غلامرضا رحیمی و زهرا نعمتی 

* والیبال نشسته:

تیم ملی والیبال نشسته ایران در آخرین شب بازی‌های پارالمپیک در فینال والیبال مقابل روسیه قرار گرفت و با برتری مقابل روسیه باز هم به مدال طلا رسید.

تیم والیبال ایران در هشت دوره حضور خود در بازی‌های پارالمپیک، همیشه فینالیست بوده و جز در بازی‌های آتن و لندن در ۶ دوره دیگر قهرمان بازی‌ها را به خود اختصاص داده و مدال طلا را کسب کرده است. تیم ایران پیش از این همه حریفان خود در بازی‌های پارالمپیک از جمله آلمان، برزیل، چین و بوسنی را شکست داده بود.

انتهای پیام

افتصادی

تضعیف کسب‌وکارهای اینترنتی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس...

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...