منع صدور روادید برداشته خواهد شد

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، در مراسم تکریم و معارفه معاون میراث‌فرهنگی گفت: اسم آقای طالبیان را از قدیم شنیده بودم، او ازجمله مدیرانی است که شرف المکان بالمکین است و با تلاش بسیار، معاونت میراث‌فرهنگی را اداره کرده است، از آقای طالبیان خواستم که حکم مشاور وزیر را قبول کنند، شخصیت آقای طالبیان محفوظ است و از ایشان بابت تمام تلاش‌هایشان تشکر می‌کنم، امروز همه از او به خیر و خوبی یاد می‌کنند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: آقای دارابی نیز دوست و برادر خوب من است و لطف کرده و این مسئولیت را قبول کردند، او دارای سوابق بسیار طولانی در صداوسیما است و به خدمات آقای دارابی در آنجا هنوز نیاز بود اما بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که برای این وزارتخانه دارم لازم است از ایشان استفاده شود.

ضرغامی افزود: آقای دارابی دارای شخصیتی فرهنگی و تألیفات زیادی است، همچنین سوابق رسانه‌ای بسیار خوبی دارد، در راه‌اندازی شبکه‌های مختلف سیما نقش ایشان بسیار ارزنده بوده، ایشان هم مسئولیت قائم‌مقامی را در وزارتخانه دارند و نیز معاون میراث‌فرهنگی خواهد بود که به نظرم این یک فرصت برای معاونت میراث‌فرهنگی است که در سطح و ساختار بالاتری مأموریت‌های این معاونت پیگیری شود.

روابط تیره دیپلماتیک با گردشگری بهبود می‌یابد

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین در مراسم تکریم و معارفه معاون پیشین و جدید گردشگری این وزارتخانه گفت: گردشگری حق همه مردم در همه جای دنیا است و نقش ویژه‌ای در دیپلماسی عمومی دارد، این صنعت می‌تواند روابط تیره دیپلماتیک را بهبود بخشد و روابط حسنه را بین دولت‌ها پایدار کند.

سید عزت‌الله ضرغامی اظهار کرد: با صحبت‌هایی که با رئیس‌جمهوری داشتم منع صدور روادید نیز برداشته خواهد شد، ایشان نیز این موضوع را قبول کرده و البته نگرانی‌هایی درباره ویروس کرونا داشتند که توضیحات لازم را به آقای دکتر رئیسی ارائه کرده‌ام. بسیاری از کشورهای دنیا صدور روادید را شروع کرده‌اند و بهتر است ما نیز این موضوع را شروع کنیم.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به سفر خود به همراه رئیس‌جمهوری به تاجیکستان در آخر هفته گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از موضوعاتی که در این سفر دنبال می‌کردیم موضوع گردشگری بود. اعتقاد من بر این است که گردشگری بهترین پوشش و راهکار برای توسعه دیپلماسی عمومی است، بسیاری از مردم صرف‌نظر از نوع حکومت‌ها در کشورهای مختلف تمایل دارند به آن کشور سفر کنند.

در ادامه این مراسم، علی دارابی قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: از حسن اعتماد وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تشکر می‌کنم. سالیان درازی در کنار ضرغامی هم کار کردم و هم زندگی کردم، کار با آقای ضرغامی دنیای جدیدی است، پاکدستی، کارآمدی، مردم‌داری و … اوصاف برجسته ایشان است و هرچه درباره اوصاف شخصی و مشی و مرام ضرغامی بگوییم کم است، از رئیس‌جمهوری و نمایندگان مجلس برای انتخاب ایشان تشکر می‌کنیم و به زودی خواهیم دید که دوران خوبی برای این وزارتخانه رقم می‌خورد.

بازدید از موزه‌ها نباید حرکت سمبلیک باشد

دارابی با اشاره به اهمیت آشنایی دانش آموزان و نوجوانان با موزه‌ها گفت: بازدید از موزه‌ها نباید تنها یک حرکت سمبلیک باشد چراکه بازدید از موزه‌ها قدم زدن در تاریخ است.

علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این نشست گفت: با توجه به فضایی که دولت سیزدهم برای حوزه گردشگری فراهم کرده است همه باید باهم کمک کنیم تا شاهد رونق هرچه بیشتر این صنعت در کشور باشیم.

معاون گردشگری کشور، حداکثر سازی فعالیت بخش خصوصی و رفع مداخلات دولتی را یکی از مهم‌ترین موضوعات در حوزه گردشگری دانست و تصریح کرد: گاهی اوقات به‌واسطه عدم هماهنگی شاهد هستیم که با وجود علاقه‌مندی برای رونق گردشگری این امر محقق نمی‌شود. این در حالی است که مشارکت ذی‌نفعان مختلف در حوزه گردشگری یکی دیگر از راهبردهای ما و اولویت‌های برنامه‌هایی است که باید پیگیری شود.

شالبافیان در ادامه به استفاده از فرصت‌های به وجود آمده در حوزه بین‌المللی اشاره و اظهار کرد: در چند روز گذشته شاهد پیوستن و عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای بودیم که یک فرصت مهم بین‌المللی است و یکی از مهم‌ترین فرصت‌ها در این اجلاس فرصت گردشگری است.

منع صدور روادید برداشته خواهد شد

محمدحسن طالبیان معاون سابق میراث‌فرهنگی، نیز با اشاره به سوابق ۲۸ ساله خود گفت: برای صدور حکم مشاور از سوی آقای ضرغامی تشکر می‌کنم من در موقعیت‌های مختلف کار کردم و اکنون هم مانند یک سرباز در خدمت این مجموعه و این وزارتخانه هستم.

منع صدور روادید برداشته خواهد شد

عیسی فرهادی فرماندار تهران نیز در این مراسم با ایراد سخنانی گفت: اهمیت حوزه میراث‌فرهنگی به‌گونه‌ای هست که لازم بود شخصیتی همچون ضرغامی در رأس این وزارتخانه قرار گیرد.

او ادامه داد: در حوزه این وزارتخانه سه مقوله مختلف وجود دارد که بخش عظیمی را در حوزه اشتغال و درآمدزایی دارد، با حضور ضرغامی به‌طور حتم شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

او سپس به خسارت‌های واردشده به صنعت گردشگری در دوران کرونا اشاره کرد و افزود: بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان به حوزه گردشگری در دوران کرونا خسارت وارد شده که ۱۱ هزار میلیارد تومان آن مربوط به تهران است و امید دارم با حضور آقای ضرغامی این خسارت‌ها جبران شود.

افتصادی

تضعیف کسب‌وکارهای اینترنتی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس...

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...