مجازات باید به حدی باشد که مجرم جرأت ارتکاب جرم نداشته باشد

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین اشتری در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان که با حضور جمعی از معاونان و رؤسای پلیسهای تخصصی برگزار شد با بیان اینکه نیروی انتظامی از نظر پراکندگی و تنوع مأموریت گسترده‌ترین نیرو در سراسر کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: نیروی انتظامی تقریباً به صورت شبانه‌روزی و بدون تعطیلی در حال خدمت‌رسانی به مردم عزیز است.

رئیس پلیس کشور با بیان اینکه پلیس در بطن و نهاد جامعه قرار دارد و هر فردی به هر حال از طریقی با خدمات نیروی انتظامی در ارتباط است، افزود: به هر میزانی که نیروی انتظامی را تقویت کنیم در اصل به ارتقاء نظم و امنیت و اقتدار کشور کمک کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اجرای فعالیت‌های ایجابی مانند راه‌اندازی دوایر مشاوره و مددکاری در کلانتری‌های سراسر کشور توانسته گام مهمی در راستای عدالت ترمیمی جامعه بردارد اما در تخصیص بودجه و اعتبارات اجتماعی قدر و سهم مجزایی برای پلیس لحاظ نشده است.

آرامش و امنیت مضاعف با احداث کلانتری‌ها و افزایش امکانات

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه اگر در محدوده‌ای یک کلانتری با تجهیزات امکانات و نیروی انسانی مناسب اضافه شود در حقیقت یک آرامش و امنیت مضاعف به آن منطقه افزوده می‌شود، گفت: در حقیقت همه به این موضوع واقف هستند که پلیس مظهر اقتدار و آرامش در جامعه است.

اشتری یادآور شد: فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) بر اقتدار توأم با رأفت و مهربانی پلیس تأکید دارند که البته این امر معظم‌له همواره در نیروی انتظامی مد نظر و در سرلوحه امورات قرار دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با ابراز رضایت از عملکرد و اقدامات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در راستای مأموریت‌های محوله، گفت: با توجه به وسعت و گستردگی این استان باید اقداماتی در خور و شأن مردم عزیز آن انجام شود.

تجهیزات ساختمان و ابنیه جلوه‌هایی از اقتدار

وی با بیان اینکه تجهیزات ساختمان و ابنیه جلوه‌هایی از اقتدار محسوب می‌شود، یادآور شد: خوشبختانه در چند سال اخیر با لطف و عنایت الهی و هدایت‌های داهیانه مقام معظم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این رابطه شاهد رشد مناسبی بودیم اما در این زمینه با خلاءها و کمبودهایی نیز روبه‌رو هستیم که باید برطرف شود.

رئیس پلیس کشور با تصریح اینکه هوشمندسازی پلیس با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و به‌روزرسانی امکانات از جمله اهدافی است که همواره در این نیرو مورد تأکید است، افزود: الحمدالله نیروی انتظامی در حرکتی رو به جلو در این مسیر قرار دارد.

پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی با وضع قوانین جدید بازدارنده

اشتری با تأکید بر اینکه هوشمندی با بهره‌مندی از فناوری نوین در اجرای موفقیت‌آمیز مأموریت‌های پلیس تأثیر بسزایی دارد، عنوان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب و وضع قوانین جدید بازدارنده و افزایش‌دهنده هزینه جرم در پیشگیری از وقوع آن و کاهش آسیبهای اجتماعی سهم بسیار مهم و حیاتی دارند.

عدم تناسب جرم و مجازات با یکدیگر

این مقام انتظامی با بیان اینکه جرم و مجازات تعیین شده با یکدیگر تناسب ندارد، افزود: در هر صورت هزینه جرم پایین است، باید مجازات تعیین شده به حدی باشد که مجرم جرأت نکند مرتکب جرم شود.

رئیس پلیس کشور با تأکید بر اینکه مواردی را که ممکن است موجب نگرانی شود با برنامه‌ریزی و جدیت پیگیری و مرتفع می‌شود، عنوان کرد: با همت و تعامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت جدید ان‌شاءالله بخش بزرگی از مشکلات به‌زودی حل خواهد شد.

اقدامات شایسته و مثال‌زدنی پلیس در کنترل بیماری منحوس کرونا

اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان نیروی انتظامی در جهت ارتقاء امنیت، از اقدامات شایسته، تأثیرگذار و مثال‌زدنی پلیس که در کنار کادر بهداشت و درمان با تمام توان در کنترل بیماری منحوس کرونا خوش درخشیدند، گفتند: این عمل نیروی انتظامی مایه افتخار است.

این اعضا از نیروی انتظامی به عنوان مظهر جنود و اقتدار در جامعه یاد کردند و ضمن قدردانی و تشکر از اقدامات مناسب و مثمرثمر فرمانده نیروی انتظامی مخصوصاً در برگزاری نشست و جلسات مشترک اینچنینی نیرو با مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای افزایش تعامل دو سویه با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای برطرف کردن موانع و گامی بسیار مهم در آشنایی با مشکلات امنیتی عنوان کردند.

تقویت ساختار سازمانی امکانات و تجهیزات پلیسی

در این نشست اعضای مجمع نمایندگان استان اصفهان به بیان برخی مشکلات در حوزه انتخابی خود نظیر کمبود نیروی انسانی اشاره و درخواست ارتقاء ساختار سازمانی امکانات و تجهیزات پلیسی در این حوزه‌ها را با استفاده از ظرفیت مجلس داشتند.

این اعضاء با اعلام آمادگی از اینکه هر فعالیتی که باید در راستای ارتقای امنیت جامعه شکل بگیرد به طور قطع مورد حمایت نمایندگان خواهد بود، تأکید کردند که از تمام طرح‌هایی که در جهت تقویت معیشت و رفاه کارکنان نیروی انتظامی باشد، استقبال می‌کنند.

انتهای پیام/

افتصادی

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران با حمایت ایرانسل برگزار می‌شود

پنجمین کنفرانس مهندسی مخابرات ایران (ICCE 2021)...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...