روش‌های درمانی طب سنتی در درمان بیماران کرونا به‌خوبی جواب داده اما چرا؟!

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر حسین روازاده از اساتید طب ایرانی ـ اسلامی در یادداشتی نوشت: در روزهایی که ویروس کرونا جولان می‌دهد و بخاطر سوءمدیریت‌های گذشته، جان‌های عزیز از مردم از دست رفت و همچنان می‌رود، سخنران معروف مجالس اهل بیت؛ حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، بر روی منبر امام حسین (ع) خواهان بهره‌گیری از طب  ایرانی ـ اسلامی و قیام اطبای طب سنتی علیه کسانی شده که سالهاست این طب را منکوب می‌کنند.

ضمن حمایت کامل از این موضع انقلابی و تشکر از تلاش‌های عالمان دین در حمایت از طب ایرانی ـ اسلامی و همچنین بستری که نظام مقدس جمهوری اسلامی برای آزادسازی ظرفیت‌های طب ایرانی ـ اسلامی فراهم ساخته، باید اعلام کنم ما سالهاست قیام کرده‌ایم و هزینه‌اش را چه معنوی و چه مادی داده‌ایم!

چرا که در ساختارهای موجود درمانی کشور، کسانی بوده و هستند که به‌عنوان مانع در مسیر این طب قرار گرفته‌اند؛ هر چند با تغییر دولت و بر روی کار آمدن دولت انقلابی و اسلامی آیت‌الله رئیسی، امیدواری‌های بسیاری زنده شد و وزیر بهداشت جدید نیز عزم خود را برای بهره‌گیری از دستاوردهای طب ایرانی ـ اسلامی در نظام بهداشت و درمان اعلام کرده‌اند.

ما همچون گذشته، دست دوستی و همکاری تمام کسانی که می‌خواهند سیاستگذاری، اجرا و تصمیم‌گیری، طب ایرانی ـ اسلامی را احیا و خدمات آن را به مردم عرضه کنند، به گرمی می‌فشاریم؛ آرزوی قلبی ما این است که بر اساس سیاست‌های کلی نظام و ابلاغی رهبر فرزانه انقلاب، ظرفیت طب ایرانی ـ اسلامی و گنجینه بی‌نظیر گیاهان دوایی در ایران، به نحو احسن مورد بهره‌گیری و استفاده قرار گیرد و علاوه بر مردم کشورمان، جهان نیز از این خدمات بهره‌مند شود.

اما در زمانیکه عالمان دینی در سخنرانی‌های‌شان از طب ایرانی ـ اسلامی حمایت می‌کنند و دولت جدید نیز از تغییر رویه‌ها برای استفاده از این طب سخن گفته، عده‌ای شمشیر را از رو بسته‌اند و تاب شنیدن نصایح و سخنان دلسوزان واقعی نظام و کشور را ندارند؛ برای نمونه حجت‌الاسلام پناهیان، سخنانی از سر حق‌طلبی، در حمایت از طب ایرانی بیان کردند اما همین مدعیان بر او تاخته و کل جریان حمایتی وی را تخطئه کرده و زیر سؤال برده‌اند حتی تلاش نمایندگان انقلابی مجلس برای تشکیل سازمان طب ایرانی ـ اسلامی را نیز تخریب می‌کنند.

باید به این عزیزان که از روی ناآگاهی ( خدای کند که عامدانه نباشد) اتهاماتی علیه اطبا و حکما بیان می‌کنند، نکاتی را یادآور شد.

یک واقعیت عریان وجود دارد و آن این است که اگر مجاهدت‌های اطبا و حکما در چند دهه گذشته نبود، اگر نبود جنگ و هزینه دادن ما برای شناساندن گنجینه طب ایرانی ـ اسلامی به مسئولان، اگر از همان اول با نهیب سیاستمداران مخالف طب ایرانی عقب می‌نشستیم، اگر با احکام ناجوانمردانه هم صنفی‌هایمان ناامید می شدیم و… دیگر نام و نشانی از طب ایرانی ـ اسلامی نبود تا عده‌ای بخواهند دانشکده طب ایرانی ـ اسلامی راه‌اندازی کنند و معاونت آن را در وزارت بهداشت دایر کنند و از همان ناحیه بر علیه اطبا و حکمای این حوزه شورش کرده و دست به تخریب بزنند!

باید یادآور شوم که روش‌های درمانی اطبا و حکما و فعالان طب سنتی، برای درمان و پیشگیری از کرونا به خوبی جواب داده و اگر غیر از این بود و روش‌ها مضر یا بی‌فایده بود، غوغاسالاران مسئول در وزارت بهداشت دولت گذشته و مدعیان طب مدرن سر از تن اطبا جدا می‌کردند و آنها را رسوای عالم می‌کردند.

مشاهده شد که برخی در انتقاد از حجت‌الاسلام پناهیان، روش‌های درمانی کرونا را که یکی از آنها بخور جوش شیرین است، غیرعلمی دانسته و محکوم کرده‌اند؛ در پاسخ به آنها بارها سخن گفته‌ام و در این مجال نیز بار دیگر تکرار می‌کنم که بنده بخور جوش‌شیرین را برای درمان کرونا در کنار دستورالعمل های مخصوص طب ایرانی، تجویز کردم؛ این روش درمانی یک شبه حاصل نشده بلکه حاصل دو دهه تجربه و تحقیق بنده بود؛ اثرات مبارک آن نیز در درمان کرونا نشان داد می‌توان آن را در کل کشور و حتی جهان توصیه کرد اما چه کردند؟ نه تنها هیچ حمایتی از سوی وزیر سابق بهداشت و دفتر طب ایرانی از این روش نشد بلکه بدون ارائه حتی یک دلیل علمی، از تریبون‌های مختلف به مخالفت با آن بدون ارائه حتی یک دلیل علمی پرداختند و گفتند بخور جوش شیرین هیچ اثری ندارد و حتی مضر است!

جوش شیرین خوراکی که در تهیه انواع خوراکی در حال استفاده است؛ گفتند که مضر است! اما حالا که یکی از خود شما در صدا وسیما به اثرگذاری بخور جوش شیرین در درمان و بهبودی بیماران کرونایی اذعان کرد، چرا ادعاهای خلاف خود را تکرار می‌کنید یا از گفته قبلی ابراز پشیمانی نمی کنید! فردی که خود را متخصص طب سنتی معرفی می‌کند و هر بار روش درمانی ما را تخریب می‌کند، یک بار جرات کند و از نزدیک بیاید شاهد درمان بیماران کرونایی با روش‌های خاص درمانی طب سنتی باشد و بجای تخریب پس از مشاهده درمان بیماران کرونایی، از درگاه خداوند طلب مغفرت کند؛ مقاله علمی این روش درمانی از یکی از مجلات معتبر بین‌المللی پذیرش دریافت کرده و به‌زودی منتشر خواهد شد تا بهانه‌جویان دهانشان بسته شود.

چه تعداد دیگر از هموطنان ما باید  از دنیا بروند تا شما از قله غرور و تکبر و ادعای با سوادی پایین بیایید؟ وزارت بهداشت تنها یک بار به اطبا فرصت می‌داد تا در بیمارستان و بخش کرونایی‌ها حضور یابند تا نتیجه را عینا مردم ببینند؛ حال که مدیریت وزارت بهداشت تغییر کرده و وعده حمایت از طب ایرانی ـ اسلامی داده اند، خوب است که از این ظرفیت برای مقابله با کرونا در سطح ملی و گسترده استفاده شود.

متاسفانه برخی ادعای سواد آکادمیک می‌کنند و با همان بر سر اطبا فریاد بی‌سواد بودن می‌زنند؛ بسیاری از فعالان طب ایرانی مدرک معتبر پزشکی و دانشگاهی دارند اما آیا دانایی تنها به مدرک است؟! هر وقت بخواهیم سخن حقی بگوییم اول باید شماره نظام پزشکی یا مدرک را اعلام کنیم؟! شما ببینید حرف درست است یا خیر، اثربخش بوده یا نه؛ اگر ابوعلی سینا در زمان کنونی بود هم از او مدرک دانشگاهی می‌خواستید و او را محکوم می‌کردید؟!

ضمن تقدیر از عالم و سخنران برجسته کشورمان در حمایت جانانه از طب ایرانی ـ اسلامی، اعلام می‌کنیم تا جان در بدن داریم، خود را وقف صحت و سلامت مردم عزیز کشورمان خواهیم کرد، همانگونه که سالهاست کار و زندگی ما به این امر خلاصه شده و آمادگی خود را برای مناظره با هر کسی که  فکر می‌کند درمان ما اثربخش نیست اعلام می‌داریم همچنین حمایت خود را از مدیریت جدید بهداشت و درمان دولت انقلابی که قول مساعد برای ایجاد بستر مناسب جهت به کارگیری هر چه بیشتر از ظرفیت های طب ایرانی ـ اسلامی داده‌اند، اعلام می‌کنیم و از خداوند متعال توفیق روز‌افزون وزیر جدید بهداشت را آرزومندیم.

انتهای پیام/

 

افتصادی

تضعیف کسب‌وکارهای اینترنتی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس...

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...