خاطره وزیر ورزش و جوانان  از دونده شدنش با کفش‌های پاره!

حمید سجادی با حضور در جمع اهالی دوومیدانی از ورود خودبه دوومیدانی صحبت کرد و خود را مدیون این رشته دانست .

به گزارش ایسنا، حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان در بازدید از سایت تخصصی دوومیدانی ایران و دیدار با پیشکسوتان و ورزشکاران این رشته گفت: مهدی جلودار زاده  و احسان حدادی من را به حال و هوای دیگری بردند.  هر چه از دوومیدانی به شما بگویم زیره به کرمان بردن است. با آقای صیامی که صحبت کردیم پیشنهاد داد روز جمعه با دوومیدانی کاران دیدار کنیم و  قرار بر این شد که جلسه‌ای برای رخصت گرفتن از جامعه  دوومیدانی و بزرگترهای خودم باشد چون قرار است کار بزرگی انجام بدهیم.

او افزود:  دولتی مردمی روی کار آمده و آقای رئیسی خیلی به ورزش همگانی علاقه دارند در بحث جوانان، ورزش و خانواده، ورزش همگانی، سلامت، کاهش هزینه‌های درمان، افزایش مشارکت مردم در ورزش توصیه‌هایی به من کرد. رئیس جمهور هر چه در ذهنم بود را تکلیف کرد و در جریان اخذ رای هم حمایت‌های ارزشمندش را دیدید. برای من تکلیف سنگینی بود و هر چه مراحل اخذ رای پیش رفت سنگینی کار بیشتر می‌شد.

سجادی بیان کرد: از همه حمایت‌ها، نکات مثبت، انتقادها و در کل از مجلس تشکر می‌کردم. قول می‌دهم هر چه جلوتر برویم با نمایندگان مجلس حتی مخالفان ارتباط خوبی برقرار خواهد شد و از پتانسیل حداکثری مجلس برای ورزش ودوومیدانی استفاده می‌کنیم.

دونده شدن وزیر با کفش‌های پاره 

او با بیان اینکه  در مورد دوومیدانی تکالیف و پیشنهاداتی دارم، ادامه داد: من برای اولین بار به عنوان فرزند کارگر قنادی به یک مسابقه دوومیدانی معرفی شدم  که  دور استادیوم آزادی را دویدیم. آن موقع  یک کفش آدیوس که کنار شست پایم پاره بود داشتم و برای آن مسابقه پوشیدم اما نمی دانستم آنجا تلویزیون می‌آید.  یک جفت کفش مهمانی هم داشتم که گفتم آن را نپوشم. یکی از بستگان نزدیکم هم  یک کت به من داد که تا روی زانویم می‌آمد. یک پاترول آنجا بود که  فیلمبردار تا کمر از آن بیرون آمده بود و از پاهای ما فیلم می‌گرفت. آن  فیلم در اخبار پخش شد  و  در خانواده  و فامیل سرزنش شدم ک چرا کفش های تازه ات را نپوشیدی. من از همان جا عاشق دوومیدانی شدم.

او افزود: یک مسابقه دیگر  برگزار شد  که آن موقع با کلاشینکف استارت زدند.  آنقدر دایش زیاد بود که وقتی استارت دادن همه دویدند اما من از ترس روی زمین نشستم و در نهایت سیزدهم شدم.

وزیر ورزش بیان کرد: می دانیم برای دوومیدانی باید چکار کنیم اما گاهی دستمان خالی است. من پنج سال پیش به خاطر مشکل  دیسک کمر پیاده روی می‌کردم، همانجا بود که فهمیدم برخی بچه ها در پارک تمرین پرتاب دیسک می‌کنند، پس  می توان با اراده در هر شرایطی تمرین  و کار کرد. 

دوومیدانی را به  ورزش همگانی وصل کنید 

او خواستار ارتباط دوومیدانی با ورزش همگانی شد و گفت: شاید بتوانیم برای دوومیدانی هزینه‌هایی را از راه های دیگری تهیه کنیم اما اجازه بدهید دوومیدانی ارزان بماند. پیشنهاد من این است که پیست‌های ما محل همگانی باشد و گروه های مردمی به پیست‌های ما بیایند. این تارتان خراب نمی‌شود و هر زمان خراب شد راه برای تعمیر وجود دارد.
پس پیست های دوومیدانی را با همگانی لینک کنیم. فضای دوومیدانی را زیبا کنیم. دوومیدانی الگو باشد و از تجارب ورزشکارانی که به عرصه های بین المللی می‌روند استفاده کنیم. در مجموعه آزادی هم هر جا که مناسب دوومیدانی بود بگویید در خدمتتان هستم.

شایسته سالاری را در اولویت قرار دهید 

سجادی خطاب به رئیس فدزاسیون دوومیدانی بیان کرد: آقای صیامی بیاید شایسته سالاری را در اولویت قرار بدهیم. ما باید ورزشکارانی چون حدادی، تفتیان، فصیحی، هاشمی و … را در دوومیدانی حفظ کنیم و به عنوان مربی و کادر فنی از آنها استفاده کنیم. 

او در مورد تکلیف وزارت ورزش در قبال دوومیدانی گفت: تکلیف دادم که زیرساخت های دوومیدانی را فراهم کنیم. ما دیروز در اراک به صورت غیر رسمی از پیست اراک  بازدید کردم و  یک پیست دیگر هم در حال احداث است. تکلیف خودم می‌دانم که زیرساخت‌ها و منابع شما را  تهیه کنم،  دوومیدانی را بین مردم جا بیندازم، از صدا و سیما بخواهم به دوومیدانی به عنوان رشته ای پایه و پرمدال  بیشتر توجه کنند.

هر چه دارم از دوومیدانی است 

وزیر ورزش و جوانان  در ادامه گفت: من هرچه دارم مدیون دوومیدانی هستم. من با فرزندان شهید هم کار کرده‌ام، به مو رسیدم اما پاره نشد و هر چه در زندگی دارم از آنها می‌بینم. پیشنهاد می‌کنم پیست‌های دوومیدانی را با ورزش همگانی لینک کنیم، فضا تمیز و زیبا باشد، از تجربیات ورزشکارانی که خارج از کشور اردو داشته‌اند استفاده کنیم.

او ادامه داد: باید ببینیم الگوی تمرین ورزشکاران ما نیاز به اصلاح دارد؟ الگوی تربیت مربیان تیم ملی و ورزشکاران چیست؟ اگر می‌خواهیم اردوی خارجی داشته باشین دلیل آن چیست؟ درخواست من این است تقویم غنی داشته باشید. پیشنهاد می کنم فدراسیون قهرمانی کشور را زنده کند. من دستم در معرفی باشگاه باز است و قول کمک می‌دهم. پیشنهاد می‌کنم یک مسابقه بین‌المللی در بهار و تابستان برگزار کنید، این مجموعه را حدادی می‌تواند به آکادمی تمرین پرتاب‌ها تبدیل کند. البته ما فعلا از او یک طلای بازی‌های آسیایی را انتظار داریم.

ورزش زنان را خودکفا کنید 

سجادی به بخش زنان اشاره و بیان کرد:  دوومیدانی زنان فوق العاده نیاز به حمایت دارد، برای آنها هم فضا و مربی اختصاصی تمرین در نظر بگیرید. من در مجلس هم گفتم که علاقمند هستم ورزش زنان ما مستقل و خودکفا باشد. آقای صیامی دوومیدانی زنان را مستقل کن و من هم هر کمکی بخواهی در خدمتت هستم.   هر کاری لازم است انجام دهیم تا دوومیدانی زنان را غنی‌تر کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: در اولین فرصت یک جلسه نشست و  هم اندیشی بررسی  راهکارهای دوومیدانی کشور با حضور پیشکسوتان و اساتید برگزار کنید و  من هم در آن جلسه شرکت می‌کنم. 

انتهای پیام 

افتصادی

تضعیف کسب‌وکارهای اینترنتی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس...

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...