جنایت‌ های زن و شوهری

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، اینها فجایع و جنایت‌هایی است که هرازگاهی تکرار می‌شود اما برخی از این آدمکشی‌ ها به‌شدت در جامعه سر‌و‌صدا می‌کنند و تیتر اول رسانه‌ها و نقل محافل می‌شوند.

در این گزارش به برخی جرایمی‌که همسران با کمک یکدیگر مرتکب شده‌اند و همچنین بررسی علل آن، خواهیم پرداخت.

قتل در هواخواهی از همسر

قرار نیست همیشه پای انگیزه ناموسی در میان باشد و زوجین با این انگیزه مرتکب جنایت شوند. مانند زوجی که در جریان درگیری با دایی خانواده بر سر تقسیم ارث مرتکب قتل شده و مدتی فراری بودند.

ماجرای این قتل به آذر سال 96 بر می‌گردد. مرد میانسال برای حل مشکل خانوادگی سر تقسیم ارث مقابل خانه خواهرزاده‌هایش رفت و با یکی از آنها درگیر شد. شوهر این زن وقتی متوجه درگیری همسرش شد، به هواخواهی از همسرش مرتکب قتل مرد میانسال شد.

پس از این درگیری مرگبار، زوج متهم از محل گریختند. کارآگاهان با آغاز تحقیقات میدانی، دستگیری قاتل و همسرش فریبا را در دستور کار خود قرار دادند تا این‌که مشخص شد قاتل به اتفاق همسرش به‌صورت غیرمجاز به کشور مالزی متواری شده است. تحقیقات ادامه داشت تا این‌که بعد از دو سال ماموران متوجه بازگشت این زوج به کشور و زندگی مخفیانه آنها در محله خزانه شدند. متهمان دستگیر شده و در تحقیقات به این قتل اعتراف کردند.

عامل اصلی جنایت درباره انگیزه‌اش از قتل گفت: پس از تماس همسرم مبنی بر این‌که توسط دایی‌شان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، بسیار عصبانی شدم و یک قبضه چاقو تهیه کردم و بلافاصله به‌سمت خانه رفتم و دیدم که فرامرز درحال کتک‌کاری با همسرم، خواهر و برادر خانمم است. با او درگیر شدم و چند ضربه چاقو به ناحیه گردن و دستش زدم و سریع به همراه همسرم از محل متواری شدیم.پس از چندروز شنیدیم که وی فوت شده است و ما هم تصمیم گرفتیم فرار کنیم. به‌صورت غیر مجاز از کشور خارج شدیم و نزدیک به دوسال در مالزی زندگی می کردیم که با گذشت این مدت به تصور این‌که آب‌ها از آسیاب افتاده، به ایران بازگشتیم و با هویت جعلی در حال زندگی بودیم که توسط پلیس دستگیر شدیم.

سرقت، انگیزه زوج قاتل

مأموران پلیس آگاهی زاهدان، مهر سال گذشته در جریان قتل مرد 67ساله‌ای قرار گرفتند. تیم جنایی در جریان بررسی‌ها متوجه شد مقتول قربانی سرقت شده و بعد از قتل، خودروی او همراه مدارک و پولش سرقت شده است.

تحقیقات روی این شاخه ادامه داشت تا این‌که رد پای زوجی در این پرونده به دست آمد و مأموران آنها را دستگیر کردند.

متهمان در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کردند و گفتند: به دلیل اختلافات مالی تصمیم به قتل او گرفتیم. به همین دلیل با همدستی هم آن مرد را کشته و اموالش را سرقت کردیم.

سناریوی هولناک

یکی از هولناک‌ترین جنایت‌هایی که رد پای زوجی در آن دیده می‌شد مربوط به ماجرای قتل‌های ورامین است. در این پرونده مرد میانسال وقتی فهمید همسرش به او خیانت کرده، سناریوی هولناکی طراحی و همسرش را مجبور کرد با مرد غریبه ازدواج کند خودش هم با خواهر آن مرد ازدواج کرد.

اسماعیل به اینجای نقشه‌اش که رسید، جنایت‌های خود را در سکوت همسرش اجرا کرد. او ابتدا مرد غریبه را کشت و بعد سراغ خواهرش رفت. دو فرزند اسماعیل شاهد دومین جنایت بودند که اسماعیل آنها را کشت.

مرد جنایتکار می‌دانست همسرش با قتل فرزندانش دیگر سکوت نمی‌کند، به همین دلیل تصمیم به قتل او گرفت اما قبل از اجرای نقشه دستگیر و سرانجام در زندان حکم قصاصش اجرا شد.

خیانت و خون

در آخرین جنایت هم هفته گذشته مرد جوان وقتی متوجه ارتباط همسرش با مرد غریبه‌ای شد، همسرش و برادر او را مجبور به همدستی در یک قتل کرد و با همدستی زن جوان، مرد غریبه در محل قرار حاضر شد. او که منتظر دیدن معشوقه‌اش بود، با دیدن دو مرد همراه او متوجه ماجرا شد اما فرصت فرار پیدا نکرد و توسط آنها به طرز هولناکی به قتل رسید.

مادر و پدر؛ قاتل جان فرزندان

اردیبهشت ماه امسال هم با یکی از عجیب‌ترین خبرهای سال ــ قتل بابک خرمدین ــ توسط والدینش گره خورد. خبری که باور آن برای جامعه بسیار دشوار بود و هر لحظه ابعاد فاجعه‌آمیزتری از آن به بیرون درز کرد. غروب روز 25 اردیبهشت ماه بود که خبر کشف قطعاتی از پیکر بابک خرمدین، کارگردان ایرانی در شهرک اکباتان، تمام اخبار کشور را تحت تاثیر خود قرار داد.

جسد مثله شده او توسط یک کارگر شهرداری کشف و موضوع به کارآگاهان ویژه قتل اطلاع داده شد و والدینش خیلی زود به قتل او اعتراف کردند. در کمتر از یک ساعت، ناگهان فضای مجازی و سایت‌های خبری به تسخیر خبر قتل بابک و حواشی آن درآمد.

مصاحبه با همسایگان و دوستان بابک لحظه به لحظه روی صفحات اینستاگرامی منتشر می‌شد و هریک ابعاد جدیدتری از فاجعه را فاش می‌کردند. در روزهایی که مردم تنها به قتل کارگردان ایرانی فکر می‌کردند، این بار خبر رسید والدین بابک، علاوه بر او، یکی از دختران‌شان به‌نام آرزو و همسرش را هم درست به شیوه قتل بابک، به قتل رسانده و سپس مثله کرده‌اند. خبر بهت‌آور و عجیب بود.

پدر و مادر بابک هر دو بالای 70 سال داشتند و انتظار قتل سه نفر توسط آنها برای همه باورناپذیر بود.

آنها در اعترافات خود گفتند بابک، آرزو و همسر آرزو را به‌دلیل روابط غیراخلاقی، بدرفتاری و اعتیاد به قتل رسانده‌اند و از قتل فرزندان خود نیز پشیمان نیستند.

لیلا حسین‌ زاده – ضمیمه تپش روزنامه جام جم

افتصادی

تضعیف کسب‌وکارهای اینترنتی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس...

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...