تجلیل از مدال‌آوران و ورزشکاران پارالمپیک در محل سفارت ایران در توکیو

مراسم تجلیل از مدال آوران و ورزشکاران فرهنگی-ورزشی پارالمپیک کشورمان که با نام سردار دلها شهید قاسم سلیمانی، مزین بود، امروز در محل اقامتگاه سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور سیدمحمد سجادی وزیر ورزش و جوانان به صورت ویدئو کنفرانسی، مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در توکیو، هادی رضایی سرپرست کاروان ورزشی، یامامورا مادر شهید بابائی سرپرست معنوی کاروان برگزار شد، پس از پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و قرائت قرآن کریم، مرتضی رحمانی موحد، سفیر کشورمان با توجه به نامگذاری کاروان پارالمپیک به نام سردار دل‌ها شهید قاسم سلیمانی، این اقدام را موجب برکت و دانش معنوی و علمی ورزشکاران برشمرد و حضور مادر شهید بابائی خانم یامامورا را نیز در معیت کاروان، عملی برای تقویت روحیه و اخلاص برای ورزشکاران نام برد.

وی ضمن اشاره به تلاش های دو سال اخیر سفارت در همکاری با هر دو کاروان المپیک و پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران در مسابقات توکیو 2020 اظهار داشت: برای سفارت و همه ایرانیان مقیم ژاپن موجب افتخار و مباهات بود که در راستای حضور و تلاش موفقیت آمیز کاروان‌های کشورمان انجام وظیفه نموده و از هر گونه خدمات مورد نیاز برای تسهیل در حضور موفق و بدون مشکل کاروان‌ها، دریغ ننماید.
رحمانی موحد افزود که در این دوره از مسابقات المپیک، ما شاهد ورزشی ترین دوره المپیک بودیم که با توجه به شیوع کرونا و وجود شرایط اضطراری در توکیو، مسئولین دولتی و برگزار کننده المپیک، تمام تلاش و همت خود را بر انجام مسابقات با کمترین مشکل قرار دادند و از این بابت از دولت ژاپن تشکر می‌نمایم.
او افزود: سفارت با استفاده از موقعیت المپیک و پارالمپیک و بنا به درخواست و حمایت کمیته ملی المپیک موفق به برگزاری نمایشگاه ایران زیبا به مدت 15 روز شد و همچنین مراسم رونمایی از تابلو فرش‌های دستباف ویژه المپیک و پارالمپیک، برگزاری نمایشگاه تابلوفرش‌های ورزشی، راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی، پوشش رسانه‌ای حضور کاروان‌های ورزشی و رصد بازتاب اخبار مربوط به ورزشکاران ایرانی و نشست محدود با جمعی از ایرانیان فعال ورزشی مقیم ژاپن از دستاوردهای فرهنگی این دوره از مسابقات المپیک و پارالمپیک می‌باشد.
وی اشاره نمود که برخی از ایرانیان و تجار مقیم به صورت داوطلبانه و در همکاری با سفارت، جمعی به نام کمیته هواداری از کاروان‌ها را تشکیل داده و ضمن آن قرار بود برنامه جامع و گسترده ای برای ایرانیان مقیم تدارک دیده شود که به دلیل شیوع کرونا، بالاجبار لغو و مطابق حمایت‌های به عمل آمده تهیه هدایای گوناگونی توسط این هموطنان گرامی پیش بینی که در مراسم امروز به حاضرین اهدا و برای سایر مدال آوران دیگر کاروان نیز توسط سرپرستی کاروان تحویل داده خواهد شد.
در ادامه، هادی رضائی سرپرست کاروان فرهنگی ورزشی سردار دلها، طی گزارشی وضعیت و نتایج حضور کاروان پارالمپیک کشورمان را تشریح نمود. وی گفت در نهمین دوره حضور ورزشکاران کشورمان در پارالمپیک بهترین نتایج را کسب نمودیم. کسب ۱۲طلا، ۹نقره و ۱ برنز با حضور ۶۲ ورزشکار اعزامی در ۱۰ ردیف رشته ورزشی، موفقیت کاروان را ۵۸ درصد نموده که البته انتظار ۹۰ درصد از کل کاروان را داشتیم چرا که حضور تعدادی از ورزشکاران در این دوره صرفا به منظور استفاده از سکوی پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، کسب تجربه و دورخیزی  جهت کسب نتایج عالی در مسابقات پاراآسیایی سال آینده چین بوده است.
سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از طریق ویدئو کنفرانس در برنامه تجلیل حضور داشت و طی سخنانی از رحمانی موحد  سفیر کشورمان در ژاپن بابت خدمات ارزشمند و مثمر ثمر ایشان در طول دو سال گذشته ، بذل محبت و صرف وقت توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران برای تسهیل و حضور بدون مشکل کاوران های ورزشی کشورمان در توکیو و همکاری های دوستانه با وزارت ورزش و جوانان و سایر مبادی ذیربط ورزشی در راستای برگزاری موفق و حضور بدون مشکل اعضای کاروان های ورزشی کشورمان در توکیو ، از طرف خود و وزیر اسبق ورزش و جوانان  از سفیر تقدیر و تشکر ویژه نمود و دریافت پیام تشکر مقام معظم رهبری از کاروان سردار دلها را انرژی بخش خواند.
در ادامه برنامه مراسم قرعه‌کشی هدایای ویژه مدال آوران طلائی و همچنین اهدا جوایز به دیگر مدال آوران حاضر در مراسم انجام و طی آن گوشی موبایل اپل، ساعت سیکو و دیگر صنایع دستی ژاپنی همراه با لوح تقدیر با امضا سفیر و رئیس کمیته ملی پارالمپیک کشورمان به مدال آوران پارالمپیکی اهدا شد.

در انتهای برنامه آقای توکلی نماینده کمیته هواداری ایرانیان از کاروان ورزشی نیز طی سخنانی اظهار داشت: ما جمعی از تجار و ایرانیان مقیم ژاپن با درک مسئولیت و مشارکت در برنامه‌ها و اقدامات مرتبط با کشور عزیزمان ایران در صحنه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، از سال 98 با در نظر گرفتن مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو2020، دعوت سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو را برای همکاری و همراهی از برنامه‌های متنوعی که به منظور انسجام بخشی و حضور گرم هموطنان عزیز مقیم در ژاپن در این رویداد بزرگ بین‌المللی پیش‌بینی شده بود را در قالب تشکیل کمیته هواداری با علاقه و خرسندی پذیرفته ایم.
وی گفت اعضای این کمیته در همکاری با سفارت در نظر داشتند تا در جریان برگزاری مسابقات المپیک، از قهرمانان و مدال آوران کشورمان و در مراسمی با حضور هموطنان مقیم فعال در حوزه ورزش در روز یکشنبه 17 مردادماه شرکت نموده و با اهدای جوایزی در حد بضاعت در اختیار، تجلیل نمایند که متاسفانه به دلیل عدم همکاری سرپرستی کاروان المپیک و مسئولین ورزشی همراه و علیرغم حضور طولانی مدت در توکیو در پایان مسابقات، موفق به دیدار و گفتگوی نزدیک با ورزشکاران عزیز کشورمان نشده و این فرصت طلایی برای همومطنان مقیم ژاپن فراهم نگردید.
در پایان نیز ضمن تشکر از اعضای محترم کمیته هواداری که با پشتیبانی مادی و معنوی خود موجبات همیاری داوطلبانه جمعی از تجار و فعالان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مقیم ژاپن در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مسابقات المپیک 2020 را فراهم نموده اند، از زحمات و برنامه ریزی‌های سفارت به ویژه جناب آقای رحمانی موحد سفیر محترم و همچنین روسای محترم کمیته های ملی المپیک، پارالمپیک و کاروان ورزشی پارالمپیک کشورمان در همراهی و همکاری با کمیته هواداری ایرانیان قدردانی و سپاسگزاری کرد.
انتهای پیام

افتصادی

تضعیف کسب‌وکارهای اینترنتی به اقتصاد کشور آسیب می‌زند

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس...

محدودیت مصرف برق لغو شد

سخنگوی صنعت برق درباره از سرگیری صادرات...

عوارض سر گردنه برای ترانزیت ایران به ارمنستان!

جمهوری آذربایجان از ناوگان صادراتی و ترانزیتی...

جزئیات پرداخت قبوض اقساطی برق

با افزایش دمای هوا و روند فزونی...

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین ۱۴۰۰

تعرفۀ ویژۀ رومینگ ایرانسل برای اربعین حسینی...

رشد عجیب اقتصادی دو همسایه‌ ایران

رشد اقتصادی گرجستان و ارمنستان به طرز...

ورزشی

اینجا مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز است!

ایسنا/خوزستان زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز این روزها دچار وضعیت اسفناکی است. ...

کرسی جهانی یخ‌نوردی برای محمدرضا صفدریان

ایسنا/اصفهان محمدرضا صفدریان عضو کمیته ورزشکاران کمیسیون یخ‌نوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی شد. ...

قهرمان رقابت های پدل جام ستارگان مشخص شد

رقابت های پدل جام ستارگان با معرفی برترین ها به پایان رسید. ...

ایران ۳ – چین ۱ / دیوار چین برای بلند قامتان والیبال ایران کوتاه بود

تیم ملی والیبال در رقابت های قهرمانی آسیا مقابل چین به پیروزی رسید. ...

معرفی سرمربی جدید شمشیربازی سابر/ قربانی رسما جانشین فخری شد

سرمربی جدید تیم ملی شمشیربازی سابر معرفی شد و از هفته اول مهر نیز کار خود را آغاز می کند. ...

رشیدی: بهتر است مجیدی بماند/ مدیران استقلال حرف‌های روشنی نمی‌زنند

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید بهتر است فرهاد مجیدی در استقلال بماند و به عنوان سرمربی آبی‌ها ابقا شود. ...

سیاسی

واکنش یک عضو کمیسیون انرژی مجلس به ارسال سوخت به لبنان

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ارسال سوخت به لبنان ثابت کرد می توان با افزایش مبادلات تجاری با کشورهای تحت...

آزادسازی ۲۰ هزار متر از اراضی بستر یک رودخانه

دادستان عمومی و انقلاب فیروزکوه از آزادسازی ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر یک رودخانه خبر داد. ...

نخست‌وزیر لبنان: نگران تحریم به دلیل واردات سوخت ایران نیستم

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه وی نگران تحریم لبنان به دلیل واردات سوخت ایران نیست در عین حال گفت که این اقدام نقض...

دعوت امیرعبداللهیان از وزیرخارجه پاکستان برای شرکت در نشست وزرای خارجه همسایگان افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های دوجانبه با همتایان حاضر در بیست و یکمین نشست سران اعضای سازمان شانگهای، امروز با شاه محمود...

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست سران اعضای شانگهای در دوشنبه، با ولادیمیر ماکی، وزیر خارجه بلاروس دیدار و گفتگو نمود....

پیگیری آخرین وضعیت ۱۲ ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

مهدی آقاجعفری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در موزامبیک روز پنجشنبه در ماپوتو پایتخت آن کشور، طی مراسمی استوارنامه خود را به «فیلیپ نیوسی» رئیس‌جمهور...